Конкурс читців «ТАРАСОВИМИ ШЛЯХАМИ» серед учнів закладів освіти Білицької селищної ради

Дата: 27.02.2023 16:37

Конкурс читців «ТАРАСОВИМИ  ШЛЯХАМИ»

серед учнів закладів освіти Білицької селищної ради

Дивитися відеозапис конкурсу

У Білицькій територіальній громаді 27 лютого 2023 року відбувся І етап VІ обласного  конкурсу читців "Тарасовими шляхами" серед учнів закладів загальної середньої освіти.

Захід проводиться один раз на два роки,  цьогоріч організований гуманітарним відділом виконавчого комітету Білицької селищної ради разом із комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради". Двадцять учасників виборювали звання найкращого декламатора у трьох вікових категоріях. За результатами змагань у ІІ етапі поетично-прозових перегонів в обласному центрі наймолодших школярів громади представлятиме Пітера Софія - учениця Білицького ліцею №1 (вчитель Дробина Олена). Найкращою у середній віковій групі була Близнюк Вікторія - восьмикласниця Білицької гімназії №2 (вчитель Тупиця Наталія),  старшокласників представлятиме Ладна Світлана - учениця Білицького ліцею №1 (вчитель Нішкур Алла).

Досить гідно звучали рядки Великого Кобзаря і твори про нього із уст кожного учасника, адже відповідальністю, старанністю, артистизмом наділений кожен. Інакше й бути  не могло, бо ці діти - найкращі читці у своїх навчальних закладах. Ось імена призерів: ІІ місце - Каджарова Ілона (Білицька гімназія №3, вчитель Рубан Юлія), Павленко Маргарита (Марківська гімназія, вчитель Кацай Любов), Галич Назар (Білицький ліцей №1, вчитель Храпко Лариса); ІІІ місце- Міненко Софія (Білицька гімназія №2, вчитель Тупиця Наталія), Таран Яніна (Білицька гімназія №2, вчитель Комлєва Людмила), Мараховець Анна (Бутенківський ліцей ім. Ю.П. Дольд-Михайлика, вчитель Кузьменко Іванна). Особливі пристрасті у членів журі розгорілися  навколо визначення переможця у старшій віковій групі. Тут були представлені, на перший погляд, непорівнювальні речі: надзвичайна поетична емоційність вірша "Минають дні..."; неперевершеність  прозового монологу Стехи з п'єси "Назар Стодоля"; сучасна англомовна інтерпретація поезії "Думка".

Висловлюємо подяку вчителям, які помітили юних любителів слова, власним прикладом запалили їх, підготували на належному рівні, допомогли створити атмосферу поетичної насолоди, подбали про сценічні реквізити. Адже поціновувачі декламаторського мистецтва звертають увагу і на майстерність виконання твору з дотриманням техніки виразного читання, і на відповідність змісту  тексту створеному сценічному образу, і на акторські здібності, і на театральну атрибутику. Саме за такими критеріями визначало переможців висококваліфіковане й неупереджене журі у складі Олефірової Олени, Храпко Лариси, Федь Світлани, Тупиці Наталії.

На особливу увагу заслуговують гості дійства-викладачі Білицької мистецької школи  Семененко Любов,  Поберій Олександр зі своїми вихованцями. Довершене,  майстерне виконання пісень про Україну, пронизлива мелодія у виконанні сопілкарів щемом і гордістю відгукувалися у серцях глядачів. Дякуємо також ведучій Гармаш Марині, аудіо- й відеооператорам Бондарчуку Миколі та Слищенку Олександру. Наприкінці заходу до всіх, хто долучився до вшанування й популяризації життя і творчості  Т.Г. Шевченка, звернулася зі словами вдячності голова оргкомітету Каракуця Галина. Бажаємо переможцям високих результатів у ІІ етапі конкурсу, а всім учасникам подальших творчих злетів!