Круглий стіл на тему: "Конституція: від витоків-до сьогодення. Правова основа держави"

Дата: 02.07.2021 10:41

З нагоди відзначення 25- ої річниці прийняття Конституції України гуманітарний відділ виконавчого комітету Білицької селищної ради разом з учителями історії та правознавства закладів загальної середньої освіти Білицької селищної ради в дистанційному форматі провели круглий стіл на тему: "Конституція: від витоків-до сьогодення. Правова основа держави".

Серед доповідачів учитель вищої категорії, методист ОЗ "Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю.П. Дольд-Михайлика" Калюжний Володимир Миколайович. Ним були  згадані в хронологічному порядку основні віхи конституційного процесу в Україні: перший Документ такого рівня гетьмана Війська Запорозького Пилипа  Орлика 1710 року, який визначав права й обов'язки старшини та рядового козацтва; Основний Закон від Центральної Ради 1918 року, що проголошував УНР суверенною самостійною державою; Конституції Радянської України; Декларація про державний суверенітет України 1990 року; Акт проголошення Незалежності України 1991 року;  прийняття Верховною Радою чинної Конституції 28 червня 1996 року.

На правовому аспекті Основного Закону країни зупинився вчитель вищої категорії, старший вчитель ОЗ "Білицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1" Бакаєнко Олег Вікторович. До обговорення долучилися інші фахівці: учитель вищої категорії, старший вчитель ОЗ "Білицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1" Бабенко Лілія Григорівна,  учитель вищої категорії, старший вчитель філії "Білицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2" Данько Наталія Миколаївна, учитель вищої категорії філії "Білицька ЗОШ І-ІІ ст. № 3" Задорожна Світлана Іванівна.

Учасники круглого столу намагалися визначити ключові пріоритети, аби , окрім знань про зміст, призначення, витоки Основного Закону,  діти ще зі школи понесли у своїй свідомості віру в конституційну правову справедливість. Саме освітяни у значній мірі долучаються до формування майбутніх громадян України. Незважаючи на суперечності сьогодення, від знань, власних переконань, пошуків аргументів педагогів залежить, наскільки у свідомості здобувачів  освіти сформується почуття гордості за свою країну і її головні атрибути: мову,  Конституцію, державні символи.